Tere, mina olen Raivo

Tere. Mina olen fotograaf Raivo Kork. Fotograafiaga olen tegelenud juba üle 30 aasta ning selle aja jooksul pildistanud lugematu arvu fotosessioone nii Eestis kui mujal Euroopas.

Minu teekond fotograafina algas 1986. aastal, mil sai fotograafiaga alustatud ning sellega elatist teenima hakatud. 80’date lõpul pildistasin väga palju pulmi, sünnipäevi ning matuseid ning puudus vajadus stuudio loomise järele.

1991. aastal muutus riigikord ning sellega ka põhiline töö mida fotograaf igapäevaselt tegi. Peamine fookus läks dokumendifotodele ning sellest tulenevalt sai rajatud ka Elvas fotostuudio. 25 aastat tegutsesin Elvas Pikal tänaval kuni 2016. aastani.

Nende 30+ aasta jooksul olen pildistanud nii stuudiosessioone kui dokumendifotosid. Pakkunud fotograafi teenuseid väljaspool stuudiot ning talletanud mälestusi igaveseks kvaliteetsete fotode näol. Samuti olen käinud pildistamas mitut kuninglikku pulma – nii Kopenhaagen kui Londonis.

Viimastel aastatel olen otsinud uusi väljakutseid fotograafia maailmas ning eksperimenteerinud erinevate tehnikatega ja lahendustega. Ikka ja jälle tekivad sellised veidrad küsimused – näiteks kuidas pildistada viirukisuitsu? Kas saame selle panna ka portreefotole peale? Kuidas lemmikloomad stuudios käituvad? Kas boamaost saaks hea modell fotostuudios? Huvitav kui dramaatiline jääb valgus siis, kui minna äikesetormis välkudega fotosessiooni pildistama?  Ja nii edasi.

Teekond fotograafina
  • 2020 – Tänane päev. Uue kodulehe loomine.
  • 2019 – Stuudio viimine Rõngusse. Asume nüüd Valga maantee 6a, Rõngu.
  • 1991 Stuudio avamine Elvas Kesk tänaval.